Det förekommer cookies på petratungarden.se. Genom att fortsätta läsa på petratungarden.se godkänner du detta. Läs mer om cookies här.

I betalt samarbete med Ramlösa

06:30 | juni 20, 2018

Ny läskande sommarflirt!

Ramlosas-nya-smaker-mango-vanilj-7_pp

Jag har en ny läskande sommarflirt från Ramlösa som blivit min ständiga vapendragare – i picknickkorgen, på väg till gymmet som på jobbet. Vi slår följe mest överallt. Jag är så glad över att jag äntligen funnit ett nyttigare substitut till mitt läskande beroende. Inte nog med att jag kan balja i mig hur många mango guava mynta jag vill med gott samvete utan dessutom har deras premiumflaska en förmåga att gå hand i hand med hela min sommargarderob.

Jag tror att vi kommer skapa många fina bubblande sommarminnen tillsammans. Jag har mest halsat i mig bubblorna on the run, men provade att hälla upp ett glas mango guava mynta med isbitar och lite extra mynta i ett vinglas och det var inte heller fy skam.

ramlosa smaker 2018 mango vanilj-6  ramlosa smaker 2018 mango vanilj-4 ramlosa smaker 2018 mango vanilj-4

ramlosa smaker 2018 mango vanilj-8 ramlosa smaker 2018 mango vanilj-7

Vilken är din favorit av deras nya premium smaker? Mango, Guava och Mynta eller Citron, Mandel och Vanilj?


14 kommentarer



15 kommentarer om “Ny läskande sommarflirt!”

  • Bh-n på första bilderna – varifrån!?

  • Allt som är smaksatt innehåller socker eller sötningsmedel. Att dricka det i tid o otid är en fara iaf för tänderna

  • Vad är baddräkt ifrån

  • Baddräkten är från Na-Kd ; ) Finns i butik nu!

  • Alltså livet bästa jävla bh! Köpte den dessvärre på Asos förra sommaren, den är så festlig man kan ha den under allt utan att det känns som en bh. In och leta och se om du hittar något liknande.

  • Men alltså trött jävla kommentar

  • Så snygga klänningar! Har inte provat nån av ramlösas nya smaker men kommer definitivt göra det! Om du vill ha resetips får du gärna kika in på min sida!

    http://www.feursttravel.com

  • vart är stråväskan från?

  • Hej! Var är det blå vit rutiga setet ifrån? 🙂 Så snyggt så jag håller på att smälla av! /Johanna

  • Köpte den på en marknad i Mallis : )

  • Åh, vad kul ; ) Den vita är från House of Sunny! Den här kommer från Na-Kd! Kramar!

  • Hola!! Det kommer från na-kd ; ) Kramar!

  • Hej!! Tack för en härlig blogg och glad midsommar i förskott! 🌺
    Undrar vart du köpt den gula klänningen? Den hade gärna fått åka ner i semesterkänslan 🙂

  • Tusen tack! Ska se om jag kan sherlocka fram något liknande. Glad midsommar!

Kommentarer inaktiverade.