Det förekommer cookies på petratungarden.se. Genom att fortsätta läsa på petratungarden.se godkänner du detta. Läs mer om cookies här.

23:24 | februari 27, 2017

Volangbonaza!

Volanger

Topp Frame NK Internationella, Kjol Carven NK Boutique, Örhängen Dulong, Skor Zara. 

Just nu råder det fullkomlig volangbonanza i min garderob. De här två godbitarna hade jag mer än gärna lagt vantarna på. Den här kjolen från Carven är helt fantastisk. Nu är jag så less på lager-på-lager modet, vill bara sadla om från vinter- till vårmode – asap! Har helt tappat inspirationen. Nu vill jag bara gå barbent i öppna klackar.

Det härliga med volangplagg är att det inte krävs särskilt mycket styling. Låt plagget tala för sig själv. Väljer du en överdel med mycket volym så stylar du denna bäst med en enkel underdel, just för att volymen i sig tillför så mycket. Eller så gör du som jag och kombinerar trenden och satsar på extra allt beroende på plaggets vidd.

Har valt ut några riktigt tjusiga volangplagg (om ni är sugna på att haka på trenden): 
Annonslänkar:

frame
frame-tavlor
randigt


10 kommentarer



10 kommentarer om “Volangbonaza!”

  • God daaamn vad snygg du är och vilken jäkla pangbränna!! *emoji med hjärtögon* Väldigt elegant och chic outfit.
    http://WWW.JOHANNAGRAHN.SE

  • Fullkomligt älskar outfiten????

  • Riktigt snyggt!

  • ÄLSKAR outfiten!!! Vad kostar blusen?? sååå fin och kvinnlig men ändå corporate!

  • Jag älskar allt- brännan, looken och jädrans vilken getingmidja! Stor kram och älskar all inspo som du ger

  • Så snyggt. Kan man köpa i någon webshop??

  • Wow Petra. Det här är den snyggaste outfiten jag sett dig bära någonsin. Skitsnyggt!

  • Snygg outfit

  • WOW!!! så syykt fint! hvor er skjørtet (kjol?) fra?

  • Kan man köpa den där toppen och vart i sånnafall? Så fin!!

Kommentarer inaktiverade.